APPLY SIA pētniecības projekts tiks īstenots Meža nozares kompetences centra (MNKC)  zinātniskajā virzienā – jauni koksnes materiāli un tehnoloģijas. Saskaņā ar MNCK  finansēšanas mērķiem un metodiskajiem norādījumiem, projekts tieši atbilst  “Jaunas, digitālas ražošanas tehnoloģijas pilnīgākai un efektīvākai koksnes  izmantošanai visā ražošanas ciklā” atbalstāmajam apakšvirzienam.  


Pētniecības projekta numurs un nosaukums: MI tehnoloģiju izmantošana sveķu identifikācijai, klasifikācijai un  pēcapstrādes metodes izpētei koka mēbeļu ražošanas procesā 

Pētniecības projekta numurs Nr. 2.2.1.3.i.0/1/24/A/CFLA/001


Baltijas jūras reģionā koka āra mēbeļu ražošanā parasti tiek izmantota priedes  un egles koksne, jo tā ir ļoti plaši pieejama. Taču šie skujkoki satur sveķus, kas  dabiska skuju koku sastāvdaļa, bet ražošanas procesā un lietošanas laikā rada  virkni problēmu. Līdzās mēbeļu kvalitātes un konkurētspējas pazemināšanai, sveķu kabatu klātbūtne priedes un egles kokmateriālos ietekmē produkcijas ražošanas  procesu, kvalitāti un izmaksas.

Skatoties plašāk, sveķu iztecēšanas rezultātā samazinās atjaunojamo resursu  (koksnes) izmantošanas vērtība, nenodrošinot kvalitatīvu augstākas pievienotās vērtības produkciju, turklāt tiek nelietderīgi izmantoti cilvēku un materiālu resursi, kas ir pretrunā ar aktuālām ES ilgtspējības nostādnēm. Sveķu iztecēšanas problēmas industrijas ietvaros ir pētīta, bet nav panākts vienots  risinājums. 

Projekta mērķis ir noskaidrot, attīstīt un realizēt MI detektēšanas (atklāšanas) tehnoloģiju agrīnai (pirms ēvelēšanas) sveķu iztecēšanas problēmas novēršanai āra koka mēbeļu ražošanas procesā. 

Galvenās aktivitātēs: 

  1. Sveķu detekcijas metožu modelēšana (RP)  
  2. Sveķu ietekmēto kokmateriālu klasifikācijas un šķirošanas tehnoloģijas izstrāde (RP) 
  3. Inspekcijas prototipa iekārtas izstrādāšana un uzstādīšana ražotnē datu kopu  ieguvei (EI) 
  4. Sveķu klātbūtnes klasifikācija un šķirošana (EI) 
  5. Tehnoloģiskā risinājuma ziņojuma sagatavošana (RP)

Pētījuma rezultāts

Līdz TRL6 līmenim izstrādāta MI detektēšanas tehnoloģiju agrīnai (pirms  ēvelēšanas) sveķu iztecēšanas problēmas novēršanai āra koka mēbeļu ražošanas procesā. 



APPLY SIA īsteno pētniecības projektu Meža nozares kompetences centra AF projekta Nr. 2.2.1.3.i.0/1/24/A/CFLA/001 ietvaros, kā "Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai uzņēmējdarbībā." Atbalsts paredzēts komersantu digitālajai transformācijai, tai skaitā mūsdienīgu automatizācijas, robotizācijas un darba kontroles rīku ieviešanai ražotnē, piesaistot privāto līdzfinansējumu inovāciju ieviešanā.

Pētniecības projekta numurs un nosaukums: “Digitāla risinājuma un algoritma izstrāde meža vērtības noteikšanai, kas balstīta uz automatizētu mežu audita datu ievākšanu un interpretāciju”

Projekts Nr. 2.2.1.3.i.0/1/24/A/CFLA/001

Starpnozaru pētījuma ietvaros paredzēts izveidot divu dažādu nozaru uzņēmumu sadarbību un izstrādāt digitālu risinājumu automatizētai mežu audita datu ievākšanai un to interpretācijai ar mērķi noteikt meža vērtību.

Projekta mērķis: izstrādāt digitālu risinājumu automatizētai mežu audita datu ievākšanai un to interpretācijai ar mērķi noteikt meža vērtību.

Pētniecības projekta ietvaros paredzētas gan rūpnieciskā pētījuma, gan eksperimentālās izstrādes aktivitātes:

1.aktivitāte – Tehnoloģijas attīstīšana laboratorijas vidē – 6 mēneši (RP);

2.aktivitāte – Punktu mākoņa rekonstrukcijas un segmentācijas algoritmu izstrāde un pārbaude laboratorijas vidē – 6 mēneši (RP);

3.aktivitāte – Koku sugu klasifikācijas un kubatūras algoritma izstrāde un pārbaude laboratorijas vidē – 3 mēneši (RP);

4.aktivitāte - Lietotāja saskarnes izstrāde – 3 mēneši (EI);

5.aktivitāte – Algoritma gala versijas izstrāde un testēšana reālā darbības vidē – 6 mēneši (EI);

6.aktivitāte – Risinājuma karkasa izstrāde – 3 mēneši (EI).

Projektu paredzēts īstenot 21 mēnešu laikā, laika posmā no 01.10.2024. līdz 30.06.2026.


X

Receive your
FREE STRATEGY SESSION
with our experts here!